Is de werkgever verplicht om mij de meer gewerkte uren na afloop van een referteperiode van 12 maanden uit te betalen?

Als je aan het einde van een referteperiode meer hebt gewerkt dan het aantal overeengekomen basisuren dan betaalt je werkgever de meer gewerkte uren uit of krijg je deze uren als extra vrije tijd bijgeschreven. Heb je juist min-uren dan komen deze te vervallen. Min-uren mogen niet worden afgeschreven als verlof. Aan het begin van…

Kan de werkgever mij verplichten om verlof op te nemen als hij de winkel sluit in de vakantieperiode?

Als in jouw bedrijf een bedrijfsvakantiesluiting geldt, dan kan je werkgever de verlofperiode voor jou geheel of gedeeltelijk met die periode laten samenvallen. Daarnaast zijn er bepaalde perioden in het jaar dat je in principe geen verlof kunt opnemen (tenzij je werkgever toestemming geeft), namelijk in de periode tussen 1 december en 31 december of…

Over welke periode mag de werkgever mijn flexibele inzet berekenen?

Je flexibele inzet wordt berekend over maximaal 12 maanden. Dit noemen we de referteperiode. Je werkgever stelt deze periode vast. Referteperioden mogen elkaar niet overlappen. Bij de meeste bedrijven is de referteperiode een kalenderjaar. Plusuren worden daarom aan het eind van het jaar uitbetaald en min-uren komen te vervallen. Zie artikel 32 lid 1.

Wat moet er allemaal in je arbeidsovereenkomst staan?

In je arbeidsovereenkomst moet minimaal het volgende staan: de naam van de werkgever en van jou, de medewerker; de datum van indiensttreding; de duur van de arbeidsovereenkomst; de functie; het met de medewerker overeengekomen loon; de gemiddelde wekelijkse arbeidsduur; de plaats waar je normaal gesproken werkt dat de cao Gespecialiseerde Detailhandel in Bloemen en Planten…

Ik ben lid van een vakbond die de cao niet heeft afgesloten: Is de cao op mij van toepassing?

Ja, ook dan is de cao op jou van toepassing. De cao is ‘Algemeen Verbindend’ verklaard door de minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. De cao is daarmee van toepassing voor alle werkgevers (en hun werknemers) die vallen onder de werkingssfeer van de cao. Voor enkele artikelen in de cao die niet Algemeen Verbindend zijn…