Mijn werkgever zegt dat ik vakantie op moet nemen als ik naar het ziekenhuis moet of mijn (zieke) kind van de opvang moet halen op/tijdens een werkdag. Mag dit zomaar?

Nee, dit mag niet zomaar! Indien je naar het ziekenhuis moet en dit alleen onder werktijd kan, dan valt dit onder calamiteitenverlof. Tijdens dit verlof dient je werkgever je loon voor 100% door te betalen. De bepalingen omtrent calamiteitenverlof staan in art. 51 lid 2 van de cao. Het kan zijn dat er andere regels…

Als je op een feestdag werkt, wordt het loon (bijv.) 200% uitbetaald, maar als je ziek bent, krijg je dan 100% of 200% betaald?

Een werknemer ontvangt de feestdagentoeslag alleen als er daadwerkelijk arbeid is verricht. Indien een werknemer niet heeft gewerkt wegens ziekte, is er geen arbeid verricht en kan de werknemer dus geen aanspraak maken op de toeslag voor het werken op feestdagen.

Ik wil ontslag nemen tegen het einde van de maand, maar mijn werkgever is met vakantie (en dus niet bereikbaar). Wat moet ik doen?

Je kunt gewoon je ontslag aangeven, zoals je zou doen wanneer je werkgever wel aanwezig zou zijn. Je werkgever heeft voldoende tijd om kennis te nemen van je ontslagbrief. Een e-mail volstaat sowieso, bijvoorbeeld een aangetekende brief is niet verplicht. Let op: het moet schriftelijk zijn (bijv. via pc/telefoon/tablet/met de hand) en tegen het einde…

Ik heb ontslag genomen en nog veel vakantie-uren. Deze wil ik opnemen, waardoor ik nog 2 weken werk en 2 weken vakantie opneem. Mag mijn werkgever dit weigeren?

Voor het opnemen van vakantiedagen bij einde dienstverband, gelden dezelfde regels als tijdens het dienstverband. De werkgever mag het verzoek slechts weigeren als werkgever hier gewichtige redenen voor heeft. Bijvoorbeeld het belang van een goede overdracht van de werkzaamheden of als je afwezigheid de bedrijfsvoering ernstig verstoort, omdat andere collega’s in dezelfde periode afwezig zijn….

Ik heb mijn contract opgezegd, vanwege een nieuwe baan, maar ik heb veel min-uren door de winkelsluiting (i.v.m. corona). Worden deze uren kwijtgescholden?

Aan het einde van de referteperiode dient de werkgever de min-uren kwijt te schelden. Bij uitdiensttreding worden de min-uren bij de eindafrekening verrekend, tenzij de min-uren veroorzaakt zijn door omstandigheden die in de invloedsfeer van de werkgever liggen. Als je door de coronamaatregelen minder hebt kunnen werken, ligt dit in de invloedsfeer van werkgever. Het…

Waarom wordt er op mijn loonstrook een bedrag voor Soc. Fonds mode/sport ingehouden?

Werkgevers zijn verplicht een bepaald percentage van premieplichtig loon van medewerkers in de onderneming af te dragen aan de Stichting. Het is hierbij toegestaan dat werkgevers een klein gedeelte hiervan inhouden bij medewerkers. Meer informatie via onderstaande link: https://socialefondsendetailhandel.nl/ssf-retail-non-food/over-het-fonds

Ik stond voor een hele dag ingepland, maar ben de avond ervoor afgebeld. Mag dat?

Je werkgever mag je afbellen, maar hierover mag niet automatisch min-uren berekend worden. Wel mag dit als jij hiermee akkoord gaat. Dat komt omdat in de cao het volgende staat over het rooster (art. 36 lid 9): Je werktijden worden normaal gesproken ten minste 28 dagen voor de start van het rooster vastgesteld. Als de aard van het…

Ik werk in loongroep C, maar ik werk regelmatig alleen in de winkel en heb hierdoor weinig/geen tijd om pauze te nemen. Wat kan ik doen?

In functiegroep C wordt er onder toezicht gewerkt. Als er een collega die toezicht hoort te houden ontbreekt, dan wordt er dus niet voldaan aan wat er hoort bij functiegroep C. Ga in gesprek met je werkgever of je eventueel in een andere functiegroep behoort. Naast bovenstaande, hoort je werkgever zich als goed werkgever te…

Kan mijn werkgever mij verplichten op andere dagen te werken dan mijn gebruikelijke dagen?

Nee, dit mag niet. Je werkgever mag je niet zomaar verplichten om op andere dagen te werken dan afgesproken is. Als je werkgever je werktijden wil aanpassen, moet hij/zij dat vanuit ‘goed werkgeverschap’ eerst met jou bespreken, o.a. om te kijken wat jouw mogelijkheden zijn. Let op! Het kan zijn dat je in je arbeidsovereenkomst…

Is er een termijn waarin ik bezwaar kan maken tegen een verandering in de functiebeschrijving of functie-indeling?

In de wet is geen termijn opgenomen. Wel kan de werkgever zelf een termijn stellen. Echter, wacht niet te lang met het kenbaar maken van je bezwaren. Als je namelijk te lang wacht, kan de werkgever stellen dat je het op zijn beloop hebt gelaten en de werkgever ervan uit is gegaan dat je de…

Mag ik om 17:30 nog klanten helpen die voor 17:00 in de winkel waren (i.v.m. eerdere sluiting door Corona)?

Het is de bedoeling dat niet-essentiële winkels tussen 17:00 en 5:00 gesloten zijn. De winkel dient dus na 17:00 gesloten te zijn en er horen dan ook geen klanten meer in de winkel te zijn. Wel kan er flexibel mee omgegaan worden, zodat klanten de mogelijkheid krijgen hun producten af te rekenen. Het is niet…

Loontabel cao bloemen 2021

Loontabel 1-1-2021 Maandloon 40 uur incl. verhoging per 1/1/2021 0,29% Leeftijd Salarisgroep Salarisgroep Salarisgroep Salarisgroep Salarisgroep Salarisgroep   A B C D E F               15      526,68      563,41         16      605,70      647,92      655,04       17      693,46      741,82…

Kan het uitbetalen van plusuren ook in tijd-voor-tijd plaatsvinden in plaats van geld?

Volgens de cao Retail non food (artikel 4.2) betaalt de werkgever aan het eind van de referteperiode de plusuren uit. De referteperiode is ‘een’ periode van 12 maanden. Bij de meeste bedrijven is dit een kalenderjaar en worden plusuren daarom aan het eind van het jaar uitbetaald. Een werkgever mag ook voor een andere periode…

Een huisgenoot moet zich laten testen voor corona en mijn werkgever wil dat ik de test afwacht en niet op werk kom. Kost dat mij verlof?

Als je aan je werkgever aangeeft dat je beschikbaar bent om te werken, en je werkgever aan jou vraagt om thuis te blijven, dan moet je werkgever (ook als je niet werkt) je loon doorbetalen, alsof je wel had gewerkt. Dit gaat niet af van je verlof. Het is te adviseren om dus bij je…

Hoe veel pensioen bouw ik op?

Ben je 20 jaar of ouder en werk je in de detailhandel, dan neem je deel aan de pensioenregeling (pensioenfonds detailhandel) vanaf het moment dat je in dienst komt of vanaf de eerste dag van de maand waarin je 20 jaar wordt. Een uitgebreide toelichting op de pensioenregeling kun je nalezen op de website van…