Ik stond voor een hele dag ingepland, maar ben de avond ervoor afgebeld. Mag dat?

Je werkgever mag je afbellen, maar hierover mag niet automatisch min-uren berekend worden. Wel mag dit als jij hiermee akkoord gaat.

Dat komt omdat in de cao het volgende staat over het rooster (art. 36 lid 9):

Je werktijden worden normaal gesproken ten minste 28 dagen voor de start van het rooster vastgesteld. Als de aard van het werk dit onmogelijk maakt kan een kortere termijn worden aangehouden dan 28 dagen, maar vier dagen is minimaal. 

Volgens de cao moet minimaal 4 dagen van te voren kenbaar gemaakt worden of je niet hoeft te komen werken. Wanneer je werkgever dit de avond van te voren doet, heb je recht op loon en is het berekenen van min-uren niet redelijk.

min-uren minuren opgeroepen