Mag mijn werkgever afwijken van de arbeidstijdenwet (ATW)?

 Je werkgever kan voor het vaststellen van de werktijden gebruik maken van de mogelijkheden die de Arbeidstijdenwet en het daarop gebaseerde Arbeidstijdenbesluit bieden, in de cao kraamzorg is anders bepaald in het geval van wachtdiensten. Je werkgever stelt jouw werktijden vast vanuit de arbeidsduur die jij met je werkgever bent overeengekomen. Je werkgever moet hierbij rekening houden met jouw belang, waaronder voldoende hersteltijd tijdens en na het werk.

Zie over dit onderwerp ook de wachtdiensten in de cao artikel 4.7 lid 1 t/m 8