Mijn werkgever zegt dat ik vakantie op moet nemen als ik naar het ziekenhuis moet of mijn (zieke) kind van de opvang moet halen op/tijdens een werkdag. Mag dit zomaar?

Nee, dit mag niet zomaar! Indien je naar het ziekenhuis moet en dit alleen onder werktijd kan, dan valt dit onder calamiteitenverlof. Tijdens dit verlof dient je werkgever je loon voor 100% door te betalen. De bepalingen omtrent calamiteitenverlof staan in art. 51 lid 2 van de cao. Het kan zijn dat er andere regels…

Kan de werkgever mij verplichten om verlof op te nemen als hij de winkel sluit in de vakantieperiode?

Als in jouw bedrijf een bedrijfsvakantiesluiting geldt, dan kan je werkgever de verlofperiode voor jou geheel of gedeeltelijk met die periode laten samenvallen (artikel 49 lid 3 cao Bloemisten). Daarnaast zijn er bepaalde perioden in het jaar dat je in principe geen verlof kunt opnemen (tenzij je werkgever toestemming geeft), namelijk in de periode tussen…