Ik stond voor een hele dag ingepland, maar ben de avond ervoor afgebeld. Mag dat?

Je werkgever mag je afbellen, maar hierover mag niet automatisch min-uren berekend worden. Wel mag dit als jij hiermee akkoord gaat. Dat komt omdat in de cao het volgende staat over het rooster (art. 36 lid 9):   Je werktijden worden normaal gesproken ten minste 28 dagen voor de start van het rooster vastgesteld. Als de aard…

Is de werkgever verplicht om mij de meer gewerkte uren na afloop van een referteperiode van 12 maanden uit te betalen?

Als je aan het einde van een referteperiode meer hebt gewerkt dan het aantal overeengekomen basisuren dan betaalt je werkgever de meer gewerkte uren uit of krijg je deze uren als extra vrije tijd bijgeschreven. Heb je juist min-uren dan komen deze te vervallen. Min-uren mogen niet worden afgeschreven als verlof. Aan het begin van…