Kan het uitbetalen van plusuren ook in tijd-voor-tijd plaatsvinden in plaats van geld?

Volgens de cao Retail non food (artikel 4.2) betaalt de werkgever aan het eind van de referteperiode de plusuren uit. De referteperiode is ‘een’ periode van 12 maanden. Bij de meeste bedrijven is dit een kalenderjaar en worden plusuren daarom aan het eind van het jaar uitbetaald. Een werkgever mag ook voor een andere periode…

Is de werkgever verplicht om mij de plus-uren na afloop van een referteperiode van 12 maanden uit te betalen?

Ja, als je aan het einde van een referteperiode meer hebt gewerkt dan het aantal overeengekomen basisuren betaalt je werkgever de meer gewerkte uren uit. In de referteperiode gewerkte plusuren leiden niet automatisch tot een aanpassing van je contracturen. Werk je structureel meer dan in je contract staat, kaart dit dan aan bij je leidinggevende….